Evden Para Kazanmak

Blog yazarak para kazanma nasıl olur?

Evden para kazanmak isteyenlee özel blog yazarlığı artık günümüzde bir sanat , bir meslek haline gelmiştir.Ortalama olarak her insan blog yazarlığı yapabilmekte ve gelir elde edebilmektedir.Öncelikle bilmenyenlere blog nedir onu açıklayalım.
Blog herhangi bir kod gerektirmeden kişinin kendi istediği herşeyi bir ağa kaydetmesiniz.Bir nevi kişisel günlüklerimizin internete aktarılması diyebiliriz.Milyonlarca blog mevcuttur ve her geçen gün sayıları daha da artmaktadır.

Bloglar neden önemli bu kadar?

Çok basit arayüzlere ve ücretsiz yapılara sahip olduklarından dolayı tercih edilmektedirler.Etkileşim sistemi harika olduğu için,yazdığınız yazı binlerce kişi tarafından okunulmakta ve beğenilmektedir.Herhangi bir ürününüz var ise bu ürünlerin tanıtım metinlerini bloglarınızda paylaşarak satış bile yapabilirsiniz.Zaten günümüz de blog sistemlerinde artık bu tür reklamlar oldukça fazladır.Blog yazarak internetten para kazanma devri yıllar önce başlamış ve günümüz 2017 şartlarında daha da alevlenmiştir.Fark etmişsiniz ki birçok sanatcı,ünlüler bile kendi bloglarını işlemeye başlamıştır.Siz hala neden duruyor sunuz?

Yukarıda dediğiniz gibi blog sistemleri tamamen ücretsizdir.Bloğunuzda istediğiniz her konuda yazılar işleyebilirsiniz.Hatta bir futbol bloğu bile kurabilir,maçları en güzel şekilde yorumlayabilirsiniz.Şunu da söylemek isterim ki en güzel bloglar hakim olduğunuz konular,hobiler hakkında yazılabilmektedir.Hobileriniz arasında gezmek var ise gezmek ile ilgili metinler , yaz aylarında nereye gidilir,kış aylarında neler yapılır gibisinden harika bloglamalar yapabilirsiniz.Siz yazdıkça kullanıcılar bloğunuzu beğenecek ve sizde tıkır tıkır para kazanmaya başlayacaksınız.

Blog kurmanın en önemli yanlarından birisi güncelliktir.Bloğu kurdunuz diyelim ve devamını getirmeye başladınız.Her gün bir güncelleme,iki güncelleme derken bloğunuz popüler oldu. Nedir bu popülerlik? Artık insanlar sizi takip ediyor ve yazdıklarınızı beğeniyorlar. Onlar beğendikçe sizin yazasınız geliyor. Bloğunuza bir sabah girdiğiniz de bakıyorsunuz ki 10 yeni yorum var,bu yorumlar övgü dolu. Uleyn diyorsunuz bu iş tamam ve artık profesyonel blog yazmaya iyice alışıyorsunuz.İnsanların seveceği yazıları,beğenebileceği yazılar ile kendinizi iyice geliştiriyorsunuz.

Bloglar ne sürede para kazandırır?

Artık eliniz alıştı ve güzel bir şekilde yazılar yazmaya başladınız.Şimdi ise bir internet sitesinin makale editörü olduğunuzu hayal edin.Her gün düzenli olarak makale girişleri yapıyorsunuz ve site sahipleri tarafından sizlere makale başına belli ücretler ödeniyor.Günde 5 makale,adet başına 5 tl yaparmı 25 tl :). Ayda minumum bu şekilde 700-800 tl gibi rakamları cebe atabilirsiniz.Bunu arttırmak size kalmış,ben sadece basit bir örnek verdim. Kendi bloğunuzdan da para kazanılacağını unutmayın tabi.

Makale yazarken yazacağınız konudaki yazılar,makalenin ücretini oldukça değiştirebilmektedir.Günümüzde moda makaleleri oldukça fazla gelir getirmektedir.Moda yazarları bu konuda oldukça güzel kazançlar sağlamaktadır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir