Evden Para Kazanmak

Evde Böğürtlen Reçeli Yaparak Para Kazanmak

Yanlış duymadınız evet! Hanımlara özel bu iş fikirlerinin trendi olan böğürtlen reçeli iş konusunda detayları paylaşmaya başlıyorum.Öncelikle birçok bayanın evden para kazanma arzusunun yukarı seviyelerde olduğunu tahmin ediyoruz.Her işte olduğu gibi bu işte de uğraş ve çaba gerekecektir.Evde oturmaktan artık sıkıldınız mı? Televizyon izlemekten ve artık öylece ev hanımının ötesine gidememekten bunaldıysanız bu iş fikri tam size göre olabilir.

Böğürtlen reçeli yaparak evden para kazanmak isteyen hanımlar artık sizde hem reçelinizi satabilir ve kahvaltılarınızı süsleyebilirsiniz.Bu işin en zevkli yanlarından biri ise güzel manzaralı,dağlık bölgelerden,su kenarlarında olan böğürtlenleri toplarken geçirilen zamandır.Böğürtlenleri kendi elleriniz ile toplayıp organik bir şekilde reçelinizi yapabilirsiniz.Farklı bir lezzeti olan bu reçeli tadan kesinlikle bir kavanoz sizden isteyecektir.Ben 20 kavanoz yaptım ve yakınımdaki cafe sahiplerine gidip sattım.Özellikle sabah kahvaltısı veren cafe tarzı yerlerle gidip konuşabilirsiniz.

 

Böğürtlen toplarken dikkat edilmesi gereken tek noktalardan birisi oldukça sakin ve dikkatli olmanız gerekmektedir.Dikenli olduğu için toplaması biraz zahmetli iştir.Reçel bittiği zaman zahmetin yerini heyecan ve mutluluk alacaktır.Yakınlarınıza bile kolaylıkla bu reçeli tattırıp satabilirsiniz.Hiçbir reçelin tadı bu kadar güzel olmuyor çünkü. Hem organik hemde el emeğinin birleşimi sonucunda her zaman harika sonuçlar ortaya çıkıyor. 10 kilo reçele 2 kilo kadar şeker atabilirsiniz.Şekerin olmamasını isteyenler için ise bal tavsiye ediyoruz.

Sonunda reçelleri yaptınız ve tencerenin içinde hazır durumda bekliyor. EEE bu aşamadan sonra ne olacak diye sorarsanız eğer hemen cevaplıyorum.En yakın kavanoz alacağınız bir yere gidin ve 410 gr cam kavanoz alın. Hatta ben ileri seviye gitmek istiyorum derseniz üzerine etiket bile bastırabilirsiniz.Ama ilk başlarda sadece kavanoz ile müşterilere verseniz daha iyi olacaktır. 410 gr kavanoz 2 tl civarı. Reçelleri doldurduktan sonra sıra geldi satmaya. Organik olduğu için fiyatını 20 tl olarak belirleyebilirsiniz.Bu işe ilk sosyal medyadan arkadaşlarınıza paylaşarak ilerleyebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir