Evden Para Kazanmak

Kışın Yapılacak En İyi İş Fikirleri

Kışın Yapılacak İş Fikirleri

Soğuk havalar kendini iyice hissettirmeye başladı.Bununla beraber kış aylarına özel iş fikirleri gün geçtikce araştırılmaya başlanıyor.Kış ayında ne iş yapabilirim diye düşünenlere özel birçok iş fikirlerini sizler için listeledik.Bu işleri iyi bir şekilde yaparak hem insanlara hizmet edebilir hemde para kazanabilirsiniz.

Kışın kazandıran iş fikirleri

Kış aylarında birçok farklı iş fikri ortaya çıkıyor.Sizlere kısa kısa tüm iş fikirlerini anlatıyoruz.İsterseniz sizde birini deneyebilirsiniz.

Kışın yapılan işler listesi

 1. Baca Temizleme İşi ( Kış aylarında tıkalı olan,kullanılmayan bacalar gün geliyor lazım oluyor.Sizde baca temizleme işi yaparak gelir elde edebilirsiniz )
 2. Şömine yapımı ve satışı ( Soğuk havaların vazgeçilmezidir. Şöminenin karşısında çayını yudumlamak isteyenlere özel hizmet vererek güzel para kazanabilirsiniz )
 3. Araç kurtarma ve çekme işi ( Kar ve buzdan dolayı birçok araç yolda kalabilmektedir.Onları kurtarmaya başlayarak güzel işler yapabilirsiniz )
 4. Odun ve Kömür satışı   ( Evinde soba kullananlar için odun ve kömür satışı yapabilirsiniz )
 5. Soba ve yan malzemeleri satışı  (Soba kullanıcıları için malzeme satabilir,ekstra para kazanabilirsin)
 6. Kayak turizmi ve Kayak malzemeleri satışı ( Eğlence sektörünün başında kayak turizmi bulunuyor.Bunu lehinize hemen çevirebilirsiniz )
 7. Termal turizmi ve devremülk kiralama
 8. Kışa özel tekstil ürünleri imalatı ve satışı
 9. Av malzemeleri satışı    ( Kışın ava çıkan insan sayısı bir hayli fazla,onların ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz )

Kış aylarında en çok satılan ürünler

 1. Şapka ve bere
 2. Atkı ve Eldiven
 3. Mont ve Kaban
 4. Ayakkabı, çizme ve bot modelleri
 5. Termal iç giyim
 6. Kazak ve Hırka
 7. Çanta ve Cüzdanlar

Kışın araçlar ile ilgili yapılan işler

Kış aylarında araçların bakımları olsun,lastik ihtiyaçları olsun bir ton iş fikri ortaya çıkmaktadır.Isınma sorunu yaşayanlara özel farklı uygulamalar her zaman geliştirilmeye devam etmektedir.Sizde araçlar ile ilgili iş fikirleri arıyorsanız sizlere güzel bilgiler sunmaya devam ediyoruz.

 1. Kış lastiği takılması ve satışı ( Güvenlik amacıyla kış lastiklerinin olması gerekir ve satışını da siz yapabilirsiniz )
 2. Kar zinciri satışı ve uygulaması ( Karda rahat gitmek isteyen kullanıcılara özel zincirler satabilirsiniz )
 3. Buz sökücü ve Buhar giderici ürünlerin satışı ( Buhar giderici ve otopark gibi yerlerde bulunan buzları söken maddelerden satabilirsin )
 4. Kışlık araç bakımı  ( Kış aylarında tüm otomobil kullanıcıları araçlarının kışlık bakımını yaptırır.Sizde bu bakımları belli ücret karşılığında yapabilirsiniz )
 5. Kar çorabı satışı
 6. Isıtmalı koltuk minderi satışı ( Arabalarında  ısıtmalı koltuk bulundurmak isteyenlere güzel hizmetler sunabilirsiniz )
 7. Kış bakım setleri hazırlaması ve satışı

Kışın evde yapılan işler listesi

Soğuk kış günlerinde evimde iş yapmak istiyorum diyorsanız alttaki fikirlerden yararlanabilirsiniz.Masa başında çayınızı yudumlarken bu işleri kontrol altına alabilir ve gelir elde edebilirsiniz.

 1. Evde Makale yazımı
 2. Sosyal medya danışmanlığı
 3. Evde örgü işleri
 4. Kutu yapımı
 5. Evde kalem yapımı
 6. Grafik tasarım işleri evde olabilir
 7. Evde çeviri işi yapılabilir
 8. Evde mandal yapımı
 9. Evde seslendirme işleri
 10. Evde video hazırlama ve yayınlama işleri

Kışın yapılan işler için kısa öneriler

Elinizdeki paraya göre kış aylarında belli işler yapabilirsiniz.Elinizde orta düzey bir sermaye var ise kışın vazgeçilmez işlerinden olan odun kömür işine başlayabilirsiniz.Odun ve kömür satışı oldukça fazla olmaktadır . Eğlence sektörüne de atılmak isteyenlere özel kayak merkezlerini önerebiliriz.Kışın kısa sürmekte fakat geliri bir o kadar fazla olmaktadır.

 İlle de büyük sermayelere gerek yoktur.Kışın sokaklarda en çok gördüğünüz satıcılardan biriside kestane satıcılarıdır.İçimizi ısıtan o kestaneler oldukça güzel satılmaktadır ve iyi kazandırmaktadır.Tek yapmanız gereken kalabalık ortamlarda bulunmanız ve kaliteli bir kestaneye sahip olmanızdır.

Aktı,şapka ve bere gibi soğuktan koruyucu ekipman satışı da yapabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir