Finans

En Uygun Faiz Oranıyla Konut Kredisi Veren Bankalar

Ev alacaklar için en önemli konu kuşkusuz ki banka faiz oranları. Nitekim uzun vadelere bölünerek alınacak konut kredileri, konut kredisi faiz oranlarındaki makasa bağlı olarak toplamda büyük maliyetlere denk gelmektedir. Örnek üzerinden hareket edecek olursak 10 yıl vadeyle ve % 1 faizle çekilebilecek bir konut kredisinin % 1,10 faizle çekilmesi durumunda katlanılacak toplam maliyet yaklaşık 15.000 TL civarında olacaktır. Bu nedenle konut kredisini uygun faiz oranıyla konut kredisi veren bankalar üzerinden kullanmak maliyetlerimizi düşürecektir.

 

 

En uygun faiz oranıyla konut kredisi veren bankalara baktığımızda üç bankanın faiz oranlarının nispeten çok daha cazip olduğunu söyleyebiliriz. Bu bankalar sırasıyla şunlardır;

  • Ziraat Bankası
  • Vakıfbank
  • Halkbank

 

10 yıl vadeli konut kredisi faiz oranı 0,98 olan Ziraat Bankası’nı aynı faiz oranıyla Vakıfbank takip ediyor. Yine Halkbank da 0,99 faiz oranıyla konut kredisi faiz oranı en uygun bankalar arasında ilk üçte yer buluyor.

Konut kredisi kullanırken faiz oranlarının yanısıra dosya masrafı, expertiz ücreti gibi gider kalemlerini de araştırmanız sağlıklı olacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir