Finans

Ev Hanımları Nasıl Kredi Alır?

Ev hanımları kredi başvurusu yapan büyük kitlenin içinde yer almaktadır. Hemen pek çok banka ev hanımlarına kredi vermektedir. Bunun sebeplerinden bir tanesi ise, ev hanımlarının sayıca çok olması ve dolayısıyla da talebin fazla olmasıdır. Bankalar da bu talebi görmezden gelemeyerek ev hanımlarına çeşitli şartlar altında kredi vermektedirler.

Ev Hanımları Neden Kredi Çeker?

Ev hanımlarının kredi çekme nedenleri oldukça çeşitlidir. Aslında çalışan bir kadından farkları yoktur bu konuda. Örneğin bir ev hanımı ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilir. Bu sayede parayı nereye harcayacaksa o ihtiyacını giderebilir ve böylelikle de sorun ortadan kalkmış olur. Kendisine en uygun ödeme koşulunu banka memuru ile tespit ederek de kolaylıkla ödemesini yapabilir. Yahut iş hayatına atılmak isteyen bir ev hanımı da kredi başvurusunda bulunabilir. Bu küçük ölçekli bir dükkan olabileceği gibi büyük çapta bir yatırım da olabilir. Bu konudaki ayrıntılı bilgilere bankaların müşteri temsilcilerinden yahut internet adreslerinden de ulaşılabilmektedir.

Ev hanımlarına kredi veren bankaların bu gruba yönelik pek çok kredi çeşidi mevcuttur. Örneğin evinde ek iş yapmak isteyen bir kadın, ufak da olsa bir sermayeye ihtiyaç duymaktadır. 5 bin liraya kadar olan kredilerde kefil aranmazken daha büyük meblağlarda kefil istenebilmektedir. Bankadan bankaya bu şart değişse de meblağ büyüdükçe kredi çekme işlemi biraz zorlaştığını unutmamak gerekir.

Kredi Başvuru Şartları

Ev hanımları sigortasız kategorisinde oldukları için kredi çekerken maaş bordrosu gösterememektedirler. Bunun yerine üzerlerinde herhangi bir mal yahut mülk varsa bunu belgeleriyle bankaya sunduklarında kredi çekebilme şansları artmaktadır. Ayrıca bazı bankalar kredi verirken mali sicilinin de temiz olmasına dikkat etmektedir. Ancak kimi bankalar da kara listeye girmiş kişilere kredi verebilmektedir. Yani kısacası her bankanın kredi şartı birbirinden farklı olabilse de hemen her banka ev hanımlarına kredi vermektedir. Sizin yapmanız gereken tek şey ise bankaları araştırmak ve ev hanımlarına kredi şartlarını incelemektir. Ardından size en uygun ödeme planı çıkartarak dilediğiniz harcamayı yapabilir ve çektiğiniz krediyi kolaylıkla ödeyebilirsiniz.

Kredi sadece çalışanlara yönelik bir hizmet değildir. Ev hanımlarının da kredi başvurusunda bulunabilmesi ve kredi çekebilmesi mümkündür. Ev hanımlarının nasıl kredi çekeceklerine dair bilgilendirmeye geçmeden önce, neden kredi talebinde bulunabileceklerinden bahsedelim.

EV HANIMLARI NEDEN KREDİ ÇEKER?

Ev hanımı bir kişinin kredi çekmesi için birçok neden sayılabilir. Aslında çalışan için gerekçeler ne ise ev hanımı için de söz konusudur. Ev hanımı çeşitli ihtiyaçları için, yatırımları için, iş kurabilmek için kredi ihtiyacı duyabilir.

Bir kadın ev hanımı olsa da düzenli bir geliri olabilir ve bunu yatırıma dönüştürebilir. Ya da bu gelirini uzun vadeye yayarak başka bir acil ihtiyacı için de kredi başvurusunda bulunabilir.

Gelelim asıl konuya ve ev hanımlarının nasıl kredi alabileceklerine.

EV HANIMLARININ KREDİ BAŞVURUSU

Öncelikle şunu belirtelim ki, bir menkul ya da gayrimenkulü olmayan ev hanımına verilebilecek maksimum tutar yaklaşık 5 bin TL. ile sınırlıdır. Bu para ile evinde bazı işler yapmak, bir iş kurabilmek ya da çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak mümkündür.

Kredi çekilmek istenen tutar daha fazla ise banka çeşitli teminatlar talep etmektedir. Bu araba, ev, arsa, dükkan olabilirken, döviz ve altın da olabilmektedir. Hemen aklınıza döviz ve altını olan niye banka kredisi çeksin sorusu gelebilir. Ancak, bu ayrı bir konudur ve bunu tercih edenlerin sayısı hiç de az değildir.

Ev hanımları da normal çalışanlar gibi bankalar ya da internet üzerinden kredi başvurusunda bulunabilirler.

Daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir