Finans

Yeni Teknoloji Online Ödeme Sistemi Paykasa

Günümüzde online alışveriş işlemlerinin gerçekleştirilmesi için birçok sistem üretilmiştir. Bu sistemler içerisinde alışveriş şekillerini ve mantığını değiştiren sistemlerde ortaya çıkmıştır. Özellikle online alışveriş sırasında gerçekleştirilen ödeme yöntemlerinde daha önceleri yaşanan sıkıntılara karşı yeni bir sistem olarak paykasa ön ödemeli kart sistemi geliştirilmiştir. Paykasa ödeme sistemi sayesinde müşteriler online alışveriş işlemlerinde çok pratik bir şekilde ödeme yapabilmektedirler. Online işlemler sırasında kullanımında herhangi bir güvenlik riski oluşturmayan ve pratiklik sağlayan paykasa kartları dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’de de geniş bir çerçevede tercih edilmeye başlanmıştır.

 

 

Paykasa Sisteminin Çalışma Prensipleri

 

İnternet üzerinde alışveriş işlemlerinde kredi kartı veya banka kartı kullanımı sırasında oluşabilecek risklerden çekinen alıcılar alışveriş sırasında daha güvenli olan ve paylaşılan bilgilerden dolayı herhangi bir risk oluşturmayan paykasa ön ödemeli kart sistemi uygulamalarını tercih etmektedirler. Paykasa kartları üzerlerinde bulunan 16 haneli kod ile bir kredi kartı gibi rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bu kartlar değişik bakiyelerde temin edilerek, internet üzerinde alışveriş işlemi gerçekleştirilirken paykasa logosu taşıyan satış sitelerinde kullanılma imkanına sahiptirler. Örnek olarak 20 Euro veya 50 Euro bakiyeli paykasa kartlarıyla internet üzerinden bu değerler ile alışveriş yapılabilir. Paykasa kartlarının temin edebilmek için havale veya EFT gibi yöntemlerle bu kartların temin edilmesini sağlayan siteler üzerinden alım yapabilirsiniz.

Paykasanın avantajlarından yararlanmak istiyorsanız “ Paykasa Satın Al “ sayfamızdan hemen işlemlere başlayın ve anında paykasanın avantajlı dünyasından yararlanın.

 

Paykasa Kartlarında Önemli Bir Ayrıntı

 

Online alışveriş metotları sırasında ödeme yöntemi olarak paykasa ön ödemeli kart sistemi kullanılmasında dikkat edilmesi gereken önemli ayrıntılardan biri bakiye durumudur. Temin etmiş olduğunuz paykasa kartı belirli bir bakiye içerdiğinden dolayı internet üzerinde alışveriş yaparken yaklaşık olarak kartınızın bakiyesi tutarında alışveriş yapmanız ve bakiye üstünde miktarlarda alışveriş yapmamanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir