İnternetten Para Kazanma

İnstagram’dan Para Kazanmak

İnstagram ilk yıllarında sadece fotoğraf paylaşımı yapmakta olan uygulamalar arasında en popüler olanıydı.Sonrasında ise güncelleme yaparak 7 saniyelik video oluşturmayıda aktif hale getirdi.Bu sebeple kullanıcılar her zaman videolarını vine şeklinde yükleyip paylaşmaya başladılar.

Her zaman güncellenmekte olan bu yeni özellikler sayesinde internetten para kazanmak isteyenlerin önü bir adım daha açılmış oldu.Her zaman yeni fikirler ile para kazanmaya başlayan insanlar artık instagram üzerinden ürün satmaya,reklam yapmaya ve pazarlama yapmaya başladılar.

İnstagram’da paylaştığınız linkler tıklanmamaktadır ancak bu paylaşımlarınızı facebook ve twitter gibi sosyal ağlarda paylaşırsanız tıklanabilir ve hedef kitlenizi daha da çoğaltabilirsiniz.

Takipçi listenizi genişletin

Takipçi sayınızı her zaman genişletmek için farklı çalışmalar yapın.Moda üzerine bir sayfanız varsa moda ile ilgili içerikler,etiketlemeler ve süslü mesajlar ile gönderi yapın.Paylaşmakta olduğunuz tüm resim ve videolar hem takipçilerinize uyum hemde sayfanıza uyum sağlamalıdır.

1- Video ve fotoğraflar paylaşarak insanları kendinize yaklaştırmaya çalışın. Örneğin bir ürün satacaksanız satacağınızı ürünün bir fotoğrafını paylaşın.Ürünü kullanırken çekmiş olduğunuz anlatım videosunu paylaşın.

2- Kanalınızın güzel bir karşılama fragman videosu olsun.Kanalınızı takip edenler bu videoyu izleyerek doğru yere geldiğini anlasınlar.

3- Ürünlerinizi satın alanlardan memnun olup olmadıklarını sorun.Geri dönüşler her zaman kanalınız için iyi olacaktır.

 

Ürünler satarak para kazanmak

İnstagram üzerinde ürün satmak günümüzde oldukça çoktur.Her türlü ürünü bu sosyal paylaşım sitesinde görebilmek mümkündür.Siz ise ürünmü yoksa internet üzerinde sanal yani digital bir ürünmü satacağınıza emin olmalısınız.Bu doğrudan takipçileriniz ile de ilgilidir.Bayan takipciniz varsa bayanlara yönelik ürünler,erkek takipcilere ise erkeklere yönelik ürünler tercih edilebilir.

Örneğin ayakkabı satmak istiyorsanız ayakkabıların güzel resimlerini ve fiyat bilgisi içeren metin kısmını doldurduktan sonra birkaç alakalı içerik ile hemen yayına alabilirsiniz.

Hizmetler sunarak para kazanmak

İster web tasarımcı olun ister muhasebeci olun İnstagram hizmet tabanlı işinizi tanıtmanız için size bir sürü fırsat sunar. İşte bazı ipuçları:

İster danışman olun,tasarımcı veya modacı… İnstagram sizler eişinizi tanıtmak için binlerce fırsatı bir araya getirmiştir.Önemli olan bunu en doğru şekilde kullanmaktır.

1- İşlerinizde müşteriler her zaman yapıaln işlerin fotoğraflarını görmek isteyebilir.Bu nedenle instagram profinizi yaptığınız işler ile doldurun.En son yaptığınız işleri detaylı olarak paylaşın.Bu sayede kitleniz doğru yerde olduğunuz anlayacaktır.

2- Sizleri takip edenleri takip edin.Yaptıkları paylaşımları inceleyin.

3- Hizmet verdiğiniz alanların reklamını yapın.Hizmetlerinizde aksaklık olursa bunları nasıl çözdüğünüzü ve nasıl onardığınızı anlatan video veya metinler paylaşın.

4- Problem yaşayan kişilerin problemlerini benzer etiketler ile paylaşmasını isteyin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir