İnternetten Para Kazanma

Youtube’dan Para Kazanmak

Hayvanlar ile ilgili süper bir koleksiyonun olduğunu düşünüyorsan hemen bu yazımızı okumaya başlayabilirsiniz.Bu videolar özellikle komedi tarzında mı? İnsanlar tarafından rahatlıkla ve zevkle izlenebilir mi? Sadece hayvanlar ile ilgili olmasına gerek yok.Benim atacağım videolar hep güzel,izlenir diyorsanız bu işi yapabilir ve youtube üzerinden güzel paralar kazanabilirsiniz.

Fakat işe başlamadan önce Youtube’un saf olmadığını da belirtelim.Çok temiz paralar kazananlar var fakat bu işte de her işte olduğu gibi istikrar ve sabırlı olmanız gerekiyor.Bunlar olduğu sürece ilerleme kat edebilirsiniz.

Youtube hesabınızı nasıl paraya çevirebilirsiniz?

Atmakta olduğunuz videolardan para kazanmaktan önce Youtube iş ortağı olmanız gerekir.Buda youtube tarafından kanalınız incelenir ve para kazanmaya hak kazanmanız ile birlikte gerçekleşir.Binde bir de olsa bazı kanallar para kazanmaya karşı onay verilmiyor.

Youtube’den nasıl para kazanabilirim?
Artık kanalınız hazır hale geldi.Dolar işaretini her attığınız videoların yanında görmeye başladınız.Sizlere teknik bilgilerden ziyade nasıl güzel videolar oluşturulur bu konuda detaylı bilgiler vermeye özen göstereceğim.

Öncelikle youtube her zaman kullanıcının izlenebilir videolar atmasını ister.Son zamanlarda spam videolarla dolu hesaplar hemen kapatılmaktadır.Nedir bu spam? Spam demek gereksiz videolar,kopya videolardan oluşan herşey demektir.Bu yüzden kanalınıza atacağınız videoları kendiniz oluşturmanız veya iyi bir şekilde editlemeniz gerekir.

Youtube algoritması en iyi şekilde tasarlanmış ve kopya videoları hemen videonun kendi sahibine bildirmektedir.Bu yüzden pek uyanıklık etmemek gerekir.Bu sistem üzerinden aylık 10bin- 50 bin tl arası kazanan insanlar vardır.Bunları takip ettiğiniz zaman tüm videoların kendilerine ait olduğu görünür.Kamera karşısına geçerler ve eğlenceli videolar çekmek için ellerinden geleni yaparlar.

Youtube’da kanalım için hangi kategoriyi seçmeliyim?

Kanalınızın kategorisini belirlemek için ilk önce kendi yetenekleriniz ile ilgili olmasına özen gösterin.Bir bayansanız buna makyaj kategorisini dahil edebiliriz.Kullandığınız makyaj ürünlerini tanıtabilir,saç spreyinizin nasıl olduğundan bahsedebilirsiniz.
Erkekseniz futbol maçları hakkında yorumlamalar,eleştriler yapabilirsiniz. Son zamanlarda oyun tanıtım videoları çok etkili bir şekilde para kazandırmaktadır.

Sizde bu şekilde kamera karşısına geçerek farklı konularda konuşmalar yapabilir hatta kitap bile okuyarak izleyenleri etkilemeyi başarabilirsiniz.Youtube kanalında kitap okuyan,nenni okuyan ve birçok farklı şeyler yapan insanlarla doludur.Siz neden yapmayasınız?

Özet geçecek olursak her zaman özgün,kendinize ait videolar paylaşmaya özen gösterin.Bu videolar arasında oynadığınız oyunları kaydedebilir ve güzel bir seslendirme yaparak yapmış olduğunuz videolar olabilir.Komedi,insanları güldüren videolar olabilir.Maçları yorumlayabilirsiniz.Filmleri eleştirebilirsiniz.Akla daha yüzlerce kategoriden fikirler gelmektedir.Bunlardan birini hayata geçirerek sizde para kazanmaya başlayabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir