İş Fikirleri

Alıç Toplayarak Para Kazanmak

Sizlere bugün hem gezeceğiniz hemde para kazanacağınız bir iş fırsatı sunuyorum.Bu işin en zevkli yanlarından biri ise dağlık bölgelerde olmasıdır.Yani temiz hava ve manzara birleşince üzerine birde para kazanma olayı girince geçen zaman unutulmaz oluyor.Bu işi ben bir haftadır yapıyorum ve kazanıyorum. Bu anlattığım işte 1 saat içerisinde alıç olan yere göre 20 kiloya kadar alıç toplayabilirsiniz.Peki nasıl?

Uzun bir muşamba yanınızda her zaman bulundurun. Bunu taşımanızda ki amaç alıçları elle toplamak değil de muşambayı yere serip ağacı sallamak olacaktır.Elle toplamaya kalkarsanız 1 günde 10 kilo anca toplarsınız. Muşambayı güzelce serdik ve ağacı sallamaya başladınız.Şıpır şıpır düşen alıçları gördükçe gözleriniz parlayacak.Dikkat edin dalları tutarken elinize diken batmasın.Dikenler oldukça sivri ve alıç ağaçlarında bolca olmaktadır.Bunlara başlamadan önce eldivende takarak işinizi iyice kolaylaştırabilirsiniz.

Peki alıçları topladım ama nereye satmalıyım diye soruyorsunuz şimdi.Gelelim cevaba. Birçok şehirde kalabalığın olduğu merkezlerde,alışveriş merkezi kenarlarında alıç satanları görürsünüz salkımla.İpe geçirilmiş 25 adet alıç günümüzde 3 tl’ye satılmaktadır.Düşünün 10 kilodan ne kadar para kazanılır.Siz satıcılara satarsanız anında topladığınız 20 kiloyu satabilirsiniz. Yada bende ipe geçirip sokaklarda satmak istiyorum derseniz geze geze para kazanabilirsiniz.

Ben sokakta alıç satmak istemiyorum diyorsanız eğer alternatif seçeneklerde mevcuttur.Alıç reçeli,alıç marmelatı ve alıç sirkesi günümüz de oldukça pahalıdır.Sizde bunlardan birini yaparak çevrenize ve organik ürünler satan dükkanlara uygun fiyatlardan verebilirsiniz.Ama en mantıklı seçeneklerden birisi sokaktaki satıcılara toptan satmaktır.Ekim ve kasım ayları alıçlar için en güzel aylardır.Bu aylarda ağacı salladığınız da tüm alıçlar dökülmekte ve dolayısıyla toplaması da kolaylaşmaktadır. Olgun bir ağaçtan ortalama 15,20 kiloya kadar alıç toplanabilmektedir.

Alıç meyvesinin sağlığa faydaları oldukça fazladır ve oldukça tüketilen bir meyve türüdür.peki neden bu kadar tercih ediliyor? İşte cevabı;

Yukarıda gördüğün gibi faydaları saymakla bitmiyor.Her derde deva olan alıcın birçok müşterisi olduğunu söyledik.Artık sende farklı şekilde para kazanmak istiyorsan hemen dediklerimizi uygulamaya başlayabilirsin.Alıç satarak para kazanmanın ne kadar zevkli bir iş olduğunu iyice tecrübe edince,bu belirttiğim mevsimlerde artık düzenli olarak gelir elde edebilirsiniz.

This Post Has One Comment

  1. Ferhat Bildik Reply

    Alıç alınır ve satılır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir