Yeni İş Kurmak

Araç modifiye dükkanı açmak

Bitmeyen sektörlerin başında otomobil sektörü yer almaktadır.Gün geçtikçe de ülkemizdeki araç sayısı artmaktadır.Araçlarını modifiye ettiren genç kitlesi ülkemizde oldukça fazladır.Birçok araba sever arkadaşlar araçlarına farklı farklı uygulamalar yaptırarak araçlarının güzel görünmesini sağlamaktadır.Bilmenizi isteriz ki bu tür modifiye dükkanları parçadan değil genel olarak işcilikten kazanmaktadırlar.

Parça satışı da yaparsanız çok güzel paralar kazanabilirsiniz bu işten.Ülkemizde her modifiye dükkanına has farklı parçalar bulunmaktadır.Bu parçaları genellikle Çinden getirmektedirler.Sizde ülkemizde zor bulunan modifiye parçalarını toptan veya tek tek getirebilirseniz bu parçaların satış ve montajı üzerinden gelir elde edebilirsiniz.Örnek vermek gerekirse farklı arça kaplama malzemeleri,farklı led ampüller veya ek parçalar gibi birçok parçayı bulabilirsiniz.

En çok arabalara uygulanmakta olan işlemlerin başında pasta cila uygulaması gelmektedir.Bu uygulama ile otomobiller oldukça güzel bir görünüme ve parlaklığa kavuşmaktadır.Bu işin işciliği de 100 ile 250 lira arasında değişebilmektedir.Bazı modifiye dükkanlarının farklı pasta cila teknikleri olmaktadır.Bunları farklı malzemeler ile uygulamakta ve arabaya daha parlak bir görünüm verebilmektedirler.

Modifiye dükkanı açarken dikkat edilmesi gerekenler

Modifiye dükkanının oldukça büyük olması önemli etkenlerden biridir.İçerisine en az 5-6 otomobilin sığması ve dükkan önünün de geniş olması gerekir.Bu işlerde büyüklük oldukça önemlidir.Dükkanın içini otomobil ve parça görselleri ile süsleyin.İçeriye girecek olan müşteriye iyi bir izlenim bırakmak açısından etkilidir.Dükkanda çalışacak olan elemanların genç olmasına özen gösterin.Bu işte genç olmanın avantajı çoktur.
İşini seven,modifiyeden anlayan elemanları seçmelisiniz. Kendi arabasına gül gibi bakan , her hafta bakımını yaptıran gençler tercih edilebilir.Birçok genç arkadaşımız günümüz de artık arabadan oldukça iyi anlamaktadırlar. Dükkan ismi seçerken kesinlikle tuning shop kelimesini kullanmanızı öneririz.

Modifiye mağazasını geliştirmek,özelleştirmek için her zaman hayal gücünüzü kullanın.Ne yapabilirim de farklı gelişmeler sağlayabilirim diye düşünün.Her gelen aracı kabul edin.Müşteriye her zaman çay ,kahve gibi içecekler sunarak onları etkilemenin yolunu bulun.Bu sayede müşteriniz artık en basit sorunda size gelecektir. Örnek vermek gerekirse cam filmi taktırmak veya söktürmek için artık sizi tercih edecektir.

Modifiye dükkanı için gerekli ekipmanlar

Hava kompresörü bu işte şart

Zımpara makinesi

Boya kıyafetleri

Koltuk kılıf çeşitleri

Cam film malzemeleri

Parçalar için yıkayıcı maddeler

Motor temizliği için farklı kimyasallar

Kaplama malzemeleri

Pasta cila makinesi( polisaj tarzı )

Elektrikli el aletleri

Jant ve lastik tercihe göre değişebilir

Lastik  etrafına kaplama malzemeleri

Far karartma vs işler için gerekli malzemeler

Değişik ses çıkartan korna çeşitleri

Direksiyon simitleri,kılıfları

Farklı elektrik kablo grupları

Modifiye dükkanı açmanın maliyeti

Bu iş tamamen sizin isteğinize göre değişebilmektedir.İlk başta bunu hesaplamanız gerekecektir.Alan büyüklüğü,dükkan kirası ve malzemelerin ne kadar tutacağını belirledikten sonra gerekli işlemlere başlayabilirsiniz.Yakın bir zamanda bir arkadaşımın açtığı modifiye dükkanının maliyeti 120 bin Türk lirası olmuştur.Alan 400m2 oldukça geniş ve birçok modifiye malzemesi mevcut.Şimdiden kolaylıklar gelsin diyoruz.Yeni iş fikirleri ile karşınızda olacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir