İş Fikirleri

Organik Tavuk Çiftliği Açmak

Günümüz de organik iş kurmanın , organik ürün üretiminin ve satmasının güzel kazançlar getirdiğini biliyoruz.Peki bu organik tavuk çiftliği açmak için neler gereklidir?Sizlere bu konuda adım adım anlatımlarda bulunacağız.Oldukça doğru bir iş seçeneği olan tavuk çiftliğinin bulunduğu konum,havası,yeşilliği bu sektörde oldukça önem arz etmektedir.

 

Organik tavuk yetiştiriciliğinin güzel kazançları mevcuttur.

  • Kısa sürede geri dönüş sağlayacağınız tavuk çiftliği işinde 10 hafta kadar kısa bir sürede civcivlerin piliç boyutuna gelmesini sağlayabilirsiniz.Bu yatırımdan oldukça güzel kazanç elde etmek mümkündür.
  • Etlik tavuklar büyük mekanlara göre tasarruf sağlamaktadır.Büyük alanlara ihtiyaç yoktur.Civcivleri en kaliteli şekilde besleyerek kızartmalık piliç kıvamına getirilebilir.Küçük bir arazi olması bu işi yapmanızı sağlayacaktır.
  • Zamandan tasarruf sağlayabilirsiniz.Kümesinizde ki tavukların günlük bakımı 13 dakika ile 30 dakika arasında olabilmektedir.Bu sayede zamandan oldukça fazla tasarruf edebileceksiniz.
  • Tavukların açık alanda yemlemesi oldukça kaliteli olmasını sağlar.Piyasamız da satılan organik tavukların fiyatı oldukça yüksektir.Bunun sebepleri arasında açık alanlarda yemlemesidir. Bu sayede daha kaliteli bir şekilde besleniyor ve büyüyorlar.Organik tavuklardan güzel gelir etmeniz için bu şekilde açık alan da yemlemesi önemlidir.
  • Lezzet kısmına gelecek olursak,açık alanda yemlenen tavuğun lezzeti çok ama çok güzeldir.

Organik olarak tavuk yetiştirme işinde para var mı?

Organik tavuk işlerinde zaman oldukça önemlidir.Bu zamanı azaltmanız sizin başarılı olmanızı sağlayacaktır.Civcivlerin büyük kısmıyla (%90) bu işe girmelisiniz.Yani civcivleri en iyi şekilde beslemeli,en iyi şekilde bakmalı ve yabani hayvanlara karşı korumalısınız.

Bu konuda istikrarlı bir şekilde ilerlerseniz tavuklardan %75’e kadar kazanç sağlayabilirsiniz.Yağışların az olduğu yerlerde organik tavuk yetiştirme işinde ise her yıl 3-5 grup arası yetiştirme yapabilirsiniz.

Çok büyük tavuk çiftliği açmak istiyorum diyorsanız eğer toprağı,arazisi ve konumu güzel olan bir bölge seçmeniz yararınıza olacaktır.Çevremizde arazilik bölgelerde oldukça güzel çiftlikler vardır ve buralar oldukça yeşil alanlar içerisindedir.Bu kişilerin çok güzel para kazandıkları ve tavuklarının da tamamen organik olmaları, yaptığı işi sevmeleri ve titiz olmalarıdır.

Bunun yanında farklı işlerde yapıp büyümek istiyorsanız hemen tavuk yumurtası işine girebilirsiniz.Organik tavuk beslemenin  yanında organik tavuk yumurtasının da günümüz de çok satıldığını ve hızlı bir şekilde satıldığını biliyorsunuz.

Yumurtaları birçok küçük marketlere satabilirsiniz.Bu konuda endişeniz olmasın.Her market uygun fiyat karşılığında elinizde ki yumurtaları satın alacaktır.Çevrenize bile organik yumurtaları rahatlıkla satabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir