Yeni İş Kurmak

Organik ürün dükkanı açarak para kazanmak

İnsanlar tarafından organik olan her ürün artık tercih edilmeye,tüketilmeye başlanmıştır.Organik olan bir meyva,sebze veya tatlı çeşitleri oldukça fazla rağbet görmektedir.Sağlık konusunda da her geçen gün toplum bilinçlenmekte ve bu tür ürünlere karşı ilgileri arttırmaktadır.

Organik ürün dükkanı açarken açacağınız yerin konumuna dikkat etmeniz sizin faydanıza olacaktır.Sokaktan geçen insanların dikkatini çekecek,aaa burada organik ürünler satan dükkan varmış demelerini sağlayacak,kalabalık yerlerde açılmalıdır.Sağlıkla yaşama için açılan bu dükkanları oldukça iyi tanıtmanız gerekir.Bu tanıtım dükkan için oldukça iyi olacaktır.

Nasıl Başlanır?

İlk olarak dükkan için bir yer bulun.Sonrasında ise en kritik süreçler başlıyor.Dükkanın yerini bulmak için oldukça fazla ilgilenmeniz gerekir.Dükkanı en güzel yerde açmak,iş yapacak bir yerde açmak her zaman daha iyi olacaktır.Dükkanın yeri bu işte en önemli noktalardan birisidir.Anlaşacağınız dükkanın yapılı olması,boya badanası olması ve dikkat çeker olmasına önem veriniz.Müşteri içeriye girdiği zaman doğru yere girdiğine emin olmalıdır.

İşletmenizi nasıl,ne şekilde açacağınıza karar vermelisiniz.Şahıs veya limitet şirket gibi yapılardan hangisinin size uyugn olduğuna karar verin ve sonra diğer işlemlere başlayın.Her işletme yapısının farklı vergi ödenekleri bulunmaktadır.

Dükkanı açma aşamalarını detaylı olarak anlatmaya gerek yok.Dükkan her zaman açılır fakat önemli olan içerideki ürünleri nasıl satacağınız veya satıp satamayacağınızdır.
En önemli aşamalardan birisi öncelikle organik gıda dükkanında hangi ürünlerin satılacağıdır.Bunu en güzel şekilde sizin belirlemeniz gerekmektedir.Kaç çeşit ürün olmalı,ürünler hangi kalitede olmalı bunları bir kalemle tek tek not etmelisiniz.Fiyatlandırma konusunda müşterilerin bütçesine uygun,organik olarak sürekli tüketilecek şeylerin olmasına özen gösterin.Fiyatlarınız ne çok yüksek,nede çok az olmalıdır.Zaten ürün kaliteli ise her türlü işiniz ilerleyecektir.Organik ürünleri tedarik edeceğiniz firmalar ile anlaşın.

Sizde bu işlerden anlıyorsanız böğürtlen reçeli yaparak para kazanmayı dükkan içerisine de taşıyabilirsiniz.Ağustos eylül ve ekim aylarında böğürtlen toplayarak reçel yapabilir ve bunu organik ürün dükkanınızda güzel bir fiyattan satabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir