İş Fikirleri

Paintball sahası açmak için gerekli liste

Paintball işi size en az üç gelir akışı fırsatı sunar. Paintball sahasında oynanan oyun sürelerinden ve oyuncuların kıyafetlerinden gelir elde edebilirsiniz. Yeni oyunculara veya bu oyunda formdan düşmüş olanlara eğitmenlik hizmeti sunarak sahanızın gelirini arttırabilirsiniz. Eğitmenlik gösteri videolarının da yer aldığı profesyonel bir web sitesi kurarak eğitmenlik işini geliştirin. Paintball sahanızı en iyi şekilde göstermek için web sitenizden yararlanın. Web sitenizde online paintball malzeme satışı yapmayı da düşünebilirsiniz.

 

Son 3 yıl içerisinde oldukça eğlenceli olmaya başlayan,grup kişiler tarafından tercih edilen harika bir spor dalıdır paintball. Sektörde henüz yeni olan bu eğlenceli oyunun kar marjı oldukça yüksektir ve dolayısıyla işletmeciye kazandırmaktadır.Yeni iş kurmak isteyenlere ciddi olarak tavsiye edilmektedir.Paintball oyunu size birkaç gelir fırsatı verir.Sahada oynanan oyun sürelerinden ve kişilerin giydikleri kıyafetlerden geliri elde edebilirsiniz.Bu oyunu pek bilmeyenlere veya çok sevipde formdan düşmüş kişilere eğitmenlik yaparak extra gelirler de elde edebilirsiniz.Eğitmenlik üzerine bir internet sitesi kurarak müşterilerinize profesyonel destekler sunmaya da başlayabilirsiniz.Site üzerinden paintball malzemeleride satabilirsiniz.

 

Paintball sahası nasıl açılır?

Şirketinizi belgelendirmek için çalışmalara başlayın.Mali müşavirler ile görüşerek kurmakta olacağınız şirketin yapısına karar vermeniz gerekecektir.Ruhsatı bağlı olduğunuz belediyenin müdürlüklerinden almanız gerekmektedir.

Her işte olduğu gibi paintball işinde de rakiplerinizi belirlemeniz gerekecektir.Bu sahalar araçlar ile en fazla 45 dakika mesafe uzaklıkta bulunmalıdır.Tüm tesisleri ziyaret ederek nelerin olup olmadığını güzel bir şekilde gözlemleyin.Büyüklük oranlarına dikkat edin.Fiyatları hakkında,verdikleri hizmet hakkında ve üyelere vermiş oldukları destek konusunda araştırmalar yapın.

Paintball yerini kiraladıktan sonra yerleşim yerinden 45 dakika veya 1 saat uzaklıkta bir paintball sahası için bir mekan bulmaya özen gösterin.Bu konuda emlakcılar,arazi sahipleri veya çiftciler ile iletişim kurabilirsiniz.Kira ücretleri hakkında detaylı bir analiz yapın.

Malzemeleri en uygun fiyattan indirimli olarak satın almaya bakın.Dolum yerleri ve silahların siparişlerini düzenledikten sonra paintball kıyafetleri,gözlükleri,yelekleri ve çantalarını da ekleyin.Kiraladığınız mekanda kaç kişiye paintball hizmeti verecekseniz ona göre malzeme almalısınız.Toptan fiyatlar ile alırsanız kar etmiş olacaksınız.

Saha içerisinde sosyal ve güler yüzlü çalışanları almalısınız.Bölgedeki paintball takımları ile iletişime geçerek sahanızdaki iş imkanlarını anlatan ilanları onlara verebilirsiniz.Oyuncular ile anlaşan ve her zaman samimiyet içerisinde olan paintbalcıları işe alırsanız bu işte güzel ödemeler kazanabilirsiniz.Kıyafet konusunda farklı seçimleriniz olabilir.Bu işte ne kadar farklı olunursa o kadar iyi olur.
Oyun içerisinde yaralanma risklerini minumum seviyeye indirmeye özen gösterin.Güvenlik önlemlerini alın ve ilk yardım kitinin olduğundan da her zaman emin olun.Kurallara uyan veya uymayanlar hakkında uyarıların olduğu bir tablo yapın.
Sırada açılış var tabiki. Açılış ne kadar büyük ve kaliteli olursa tanınma şansınız o kadar da güzel olacaktır.Tüm çevrenizi,tüm paintbalcıların dikkatini çekecek bir oluşumu sosyal medya üzerinden yayabilirsiniz.

 

İhtiyacınız olanlar;

-Diğer paintball rakiplerinizin tablosu

-El ilanları ( başvurular için gerekli olacak)

-Personel kıyafetleri

-İlk yardım kiti

-Kabul edilen veya edilmeyen davranışlar,kurallar tablosu

-Bedava kayıt formları

-İlan ücretleri ve büyük açılış için gazete ilanlarının kopyaları

-Büyük açılış el ilanları

-Logolu şapkalar

-Logolu tişörtler

 

Paintball sahası açmanın maliyeti ne kadar?

Sahanın büyüklüğü,tam olarak nerede olacağı maliyeti etkilemekte olan unsurlar arasındadır.Kaç kişiye hizmet verileceği,gerekli donanımları ortalama olarak hesaplar isek 20-30 bin tl’yi gözden çıkartmak gerekecektir.Bu fiyat sizin isteklerinize göre değişkenlik gösterebilmektedir.

 

This Post Has 2 Comments

  1. Ferat Reply

    Merhaba osmaniye iline paintball sahası açmak istiyorum ormanlık alan içersine. Nasıl yapabilirim Bu işi yardımcı olabilir misiniz?

  2. Bekir Reply

    İletisine nasıl geceriz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir