Yeni İş Kurmak

Sanal Ofis İle Şirket Kurmanın Faydaları

Sanal ofis hizmeti veren firmalar, hazır paket sistem hizmeti sunduklarından, ihtiyacınız olan her konuda yardımcı olmaktadır. Ofis ortamında gereken her türlü yazıcı fax kullanımı, gün içerisinde tüketilen çay ve kahve hizmeti, müşterilerden gelen telefonlara bakarak, müşterileri sizlere yönlendirme hizmeti, gelen ve gidecek olan kargolarınızın takibi gibi ofiste ihtiyaç duyulacak her konuda siz elinizi değirmeden yapılacak olan her şey hazır şekilde tasarlanmıştır. Bu sayede dikkatiniz dağılmadan, kendi işlerinizi daha verimli şekilde yaparken, bir yandan personel, müşteri veya kargo gibi ekstradan enerji harcamak zorunda kalmayacaksınız. Üstelik modern görünümü ve kaliteli hizmeti sayesinde, müşterilerinize karşı daha prestijli görünmenizi sağlayacaktır.

Sanal Ofis Nedir?

Sanal ofis, gerçekte bir ofisin bulunmaması, fakat sanal olarak ofisin var olmasıdır. Görünürde fiziki şartları sağlayan bir ofis ortamı bulunmamaktadır. Sanal olarak, yasal kurallar çerçevesinde, adres ve firma bilgileri bulunmaktadır. Ofis, herhangi bir iş merkezinde görünebilir. Ofis adresinin yasal olması ve müşterilerinizin size istedikleri zaman ulaşabilmesi büyük avantaj sağlamaktadır. Sanal ofis Freelance çalışan kişiler için çok uygundur.

Sanal Ofis Tercih Etme Sebepleri Ve Sanal Ofisin Faydaları Nelerdir?

Gerçek ofis sahipleri; ofis giderleri ve personel giderleri ile çok fazla masraf sağlamaktadırlar. Sanal ofis sayesinde, ofis giderlerinden kurtulmuş olursunuz.  Sanal ofis adres ve kartvizitiniz sayesinde, size ulaşmak isteyen müşterileriniz aradığında, sanal ofis sekreterleriyle bağlantı kurarak, müşterileriniz size yönlendirmektedir. Size gelen kargo takibini de yaprak, kargonuzu size ulaştırma hizmeti vermektedir. Sanal ofisi tercih ettiğiniz takdirde, müşterilere karşı iş ciddiyetini göstermiş olursunuz. Evde bulunduğunuz yerden, fatura işlemlerini bil yapabilirsiniz. Siz evde işlerinizle ilgilenirken, sanal ofis sayesinde, firmanız vizyon sahibi olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Belli dönemlerde iş toplantısı için sanal ofislerin kullanılması sağlanmaktadır.

Düzenli olarak iş toplantısı için ofis kullanımı ücretlendirilmektedir. Özellikle, İstanbul gibi büyükşehirlerde ofis kiralamak ve ofise yakın yerlerde ikamet yeri bulmak biraz zor olmaktadır. Eğer Freelance yapabileceğiniz bir iş sahibiyseniz ve ofis ihtiyacınız bulunuyorsa, sanal ofis İstanbul tam size göre bir seçenektir. Ulaşım masraflarından ve ofis giderlerinden kurtularak, bir yandan evden işlerinizi yürütürken, diğer yandan da sizin yerinize ofis işlerini yürüten sanal ofisler bulunmaktadır.

İnsanlar Neden Paylaşımlı Ofis Alanlarını Tercih Ederler?

Günümüzde iş sektörü ve çalışma alanlarında gelişme değişme görülmektedir. Özellikle bilişim ve ofis alanları konusunda, yenilikçi anlayışlar göze çarpmaktadır. Evden iş yapma, Freelance çalışma ve ofis ortamları konusunda yaygın şekilde farklı fikirler bulunmaktadır. Büyükşehirlerde şirket sahibi olmak veya Freelance çalışmak biraz sıkıntılı bir durumdur. Özellikle bilişim konusunu gerektiren konularda ofis ortamlarına gerek kalmadan, sanal ofisler veya paylaşımlı ofis alanları ile işler kolayca yürütülebilmektedir.

Paylaşımlı ofis alanlarının tercih edilmesi konusunda birçok neden sıralayabiliriz. Sürekli internet bağlantısı bulunan, modern bir ofise sahip olduğunuz gibi, gün içerisinde hazır çay ve kahve servisi yapılmaktadır. Özelikle firmanıza ait müşterileriniz sizi aradığında, sekterler müşterilerinizle ilgilenerek, sizinle bağlantı kurmanızı sağlayacaklardır. Ofisinize gelen kargoyu teslim alarak, sizlere güvenilir şekilde ulaştıracaklardır.  Ortak kullanım araçlarından fax ve yazıcıları kullanarak, müşterilerinizle olumlu ve hızlı işler yapmanızı sağlayacak imkanlar sunmaktadırlar.

Sanal Ofisi Kimler Kullanır?

Sanal ofis hizmeti veren firmaların amacı, sanal ofis kiralayan kişilere, çağrı hizmeti, kargo hizmeti ve yasal olarak ofis ortamları sunmayı hedefler. Gelen kargo takibiniz yapma ve müşterilerinizi size yönlendirme hizmeti sağlamaktadır. Sanal ofis kullanımını yapacak kişilerin, hali hazırda kurulu bir şirketi bulunması gerekmektedir. Bu şirketlerin yasal olarak bir ofis ihtiyacı olduğunda, sanal ofis firmaları isteğe göre ofis hizmeti vermektedir. Sanal ofis firmaları, şirketlere yasal ve prestijli ofis imkânları sunmaktadır. Bir diğer sanal ofis kullanması gereken firmalar ise, merkezde ofis göstermek isteyen firmalar için ideal bir seçenektir.

Başka ilde kurulu bir işyeriniz varken, ofisinizi İstanbul merkezli göstererek, daha prestijli görünmesini sağlıyorsunuz. Paylaşımlı ofis imkanlarından yararlanarak, kargo hizmetlerinden ve toplantı salonunu kullanma imkanlarından yararlanabilmektesiniz. Bu sayede, toplantı için yer aramak zorunda kalmadan, iş görüşmelerini yapabileceğiniz hazır kurulu bir ofis ortamına sahip olmuş olursunuz. Sanal ofis kiralama imkanlarından yararlanarak, maliyeti düşürebilir ve modern vizyon sahibi bir görünüm elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir